Dojarki przewodowe Westfalia, hale udojowe
GEA (Westfalia) – wyposażenie budynków inwentarskich
Nowoczesne rozwiązania dla gospodarstw mlecznych
GEA Farm Technologies (dawniej Westfalia) to zaufana marka, zapewniająca innowacyjne rozwiązania dla małych i dużych gospodarstw mlecznych już od 1926 roku. Rozwiązania GEA Farm Technologies spełniają wymogi jakościowe oraz pozwalają osiągnąć normy produkcyjne i dbać o zdrowie zwierząt. GEA Farm Technologies jest niezawodnym partnerem dla hodowców bydła mlecznego na całym świecie, dostarczając dojarki przewodowe, hale udojowe i wiele innych urządzeń ułatwiających pracę w gospodarstwie. Przez to pomaga im kreować ich przyszłość w skuteczny i zrównoważony sposób.
|
Jako autoryzowany dealer GEA (Westfalia), oferujemy między innymi:
|
Nasza oferta obejmuje również profesjonalny montaż wszystkich dystrybuowanych urządzeń. Dodatkowo sprzedajemy oryginalne podzespoły i części potrzebne do ich remontów, napraw oraz innych prac serwisowych. Hale udojowe GEA/Westfalia i inne urządzenia tej marki to kompleksowa propozycja dla gospodarstw o różnych rozmiarach i potrzebach. Zapraszamy do współpracy właścicieli gospodarstw mlecznych z miejscowości Płock, Łęczyca, Kutno, Łódź oraz z okolicznych województw.
Dojarki przewodowe (rurociągowe)
GEA Farm Technologies oferuje system dojarek przewodowych (rurociągowych), dostarczając instalacje odpowiadające wielkości stada, posiadanym pomieszczeniom i możliwościom finansowym. Jednocześnie instalacja rurociągowa zapewnia potencjał wystarczający dla dalszego rozwoju produkcji mleka. Firma GEA Farm Technologies (dawn. Westfalia) oferuje przemyślane i sprawdzone rozwiązania technologiczne dla dowolnej obory uwięziowej.
Nowe urządzenia z serii T oferują innowacyjną technikę w trzech wersjach:
DemaTron 40T – pomiar mleka + wyłączenie pulsacji
Mierzy objętość mleka. Otrzymujesz informację na temat udojonej ilości mleka, a automatyczne wyłączenie pulsacji odbywa się dokładnie we właściwym momencie zapobiegając pustodojom.
Mierzy objętość mleka. Otrzymujesz informację na temat udojonej ilości mleka, a automatyczne wyłączenie pulsacji odbywa się dokładnie we właściwym momencie zapobiegając pustodojom.
DemaTron 50T – pomiar mleka + zdejmowanie aparatu udojowego
Można podłączać go do rurociągu mlecznego i podciśnieniowego jednym ruchem dzięki kurkowi QuadroFix. Stymulacja przedudojowa StimoPuls redukuje pracę ręczną i skraca dój. Innowacyjna technika zdejmowania ułatwia pracę.
Można podłączać go do rurociągu mlecznego i podciśnieniowego jednym ruchem dzięki kurkowi QuadroFix. Stymulacja przedudojowa StimoPuls redukuje pracę ręczną i skraca dój. Innowacyjna technika zdejmowania ułatwia pracę.
Pulsator pneumatyczny Constant wraz z nośnikiem
Działa bez zasilania elektrycznego i może pracować zarówno w dojarkach konwiowych, rurociągowych oraz halach udojowych.
Hala udojowa typu bok w bok COMFORT TOP
To system kompaktowy, który oferuje, w porównaniu z innymi halami, więcej miejsc udojowych na tej samej przestrzeni. Solidne regulowane poprzeczki o profilu prostokątnym pozwalają dostosować halę udojową do aktualnych wymogów eksploatacyjnych.
Komfort dla hodowcy
Obsługa hali udojowej zapewnia komfort i usprawnia pracę poprzez niewielkie odległości jednej krowy od kolejnej. Dostęp do wymion i kubków udojowych jest łatwy dziki ustawieniu krów równo z krawędzią platformy. |
Higiena stanowiska udojowego
Zapewnia ją duża, wykonana ze stali nierdzewnej osłona gnojowa. Kanał odpływowy dla odchodów zapewnia czyste warunki pracy. |
Przyjazna dla krów
Duży korytarz pozwala na szybkie zajęcie przez nie miejsca udojowego. Od pierwszego wejścia uczone są właściwego ustawienia się w pozycji do doju- pod kątem prostym na krawędzi platformy. Z tej pozycji, po zakończeniu doju krowy wykonując kilka kroków na przód mogą bezzwłocznie opuścić stanowiska co umożliwiają sterowne silnikami pneumatycznymi bramki frontowe. Dodatkowo:
Łatwe zakładanie aparatów udojowych, widlasty uchwyt węża mlecznego, płynna wymiana zwierząt, składany uchwyt myjący aparatów udojowych. |
Hala udojowa typu bok w bok GLOBAL 90i
Dzięki kompaktowej budowie ta hala udojowa od firmy GEA gwarantuje odpowiednią ilość miejsca dla krów każdej rasy oraz dla obsługi. Specjalnie zaprojektowane wygrodzenia pozwalają na indywidualny docisk każdej krowy w zależności do rasy i masy zwierzęcia.
Bramki wejściowe
Szerokie wejście zachęci Twoje krowy do wejścia na hale udojową. Dzięki temu krowy szybko i bezstresowo znajdują się w idealnej pozycji do doju.
Szerokie wejście zachęci Twoje krowy do wejścia na hale udojową. Dzięki temu krowy szybko i bezstresowo znajdują się w idealnej pozycji do doju.
Indywidualne wyjście zwierząt
Opcja samodzielnego otwierania każdego segmentu umożliwia zwierzętom szybkie i wygodne opuszczenie stanowiska udojowego. Elastyczność
Global 90i występuje w konfiguracji od 2x8 do 2x50 oraz w konfiguracji jednostronnej odpowiedniej dla każdej wielkości stada. Jeśli Twoje stado powiększa się, można zwiększać halę udojową przez dodawanie kolejnych modułów. Tego typu konstrukcja oznacza, że możliwy jest jej dobór zgodnie z obecnym, a także perspektywicznym zapotrzebowaniem. To niezwykle wygodne i oszczędne rozwiązanie dla gospodarstw o różnej wielkości. Higiena stanowiska udojowego
Wytrzymały kanał gnojowy wykonany ze stali nierdzewnej chroni użytkownika przed zabrudzeniem i czyni miejsce pracy wyjątkowo czystym. |
Zalety
- wygodny udój dla człowieka i zwierząt;
- bezstresowy proces dojenia;
- wystarczająca przestrzeń dla krowy każdej rasy;
- łatwy dostęp;
- optymalne, indywidualne położenie zwierząt;
- wysoka stabilność poprzez solidną budowę;
- wysoka przepustowość.
Hala udojowa typu rybia ość EUROPA/ EUROCLASS
Przejrzysta i zwarta konstrukcja tej hali udojowej spełnia wszystkie wymagania człowieka i zwierzęcia. Dwurzędowa rura falista, znajdująca się przy krawędzi kanału udojowego, wspólnie ze specjalnie wyprofilowaną rurą piersiową tworzą wygodne stanowisko udojowe dostosowane do budowy anatomicznej zwierzęcia. Regulowana rura piersiowa pozwala dopasować długość stanowiska do średniej długości krów w stadzie. Koryta stanowiskowe (opcja) pozwalają na zadawanie paszy treściwej w hali udojowej. Rozstaw stanowisk co 1200 mm pozwala zakładać aparat z boku. Modułowa budowa hali udojowej pozwala na jej łatwe powiększenie zgodnie ze zwiększaniem się liczebności stada.
Rozstaw stanowisk
Standardowy rozstaw stanowisk to 1200 mm. Odpowiednio szerokie, dostosowane do zwierzęcia przejścia przyspieszają wchodzenie i zajmowanie poszczególnych stanowisk udojowych po obu stronach hali. Tym samym można natychmiast przystąpić do czynności związanych z dojem.
Standardowy rozstaw stanowisk to 1200 mm. Odpowiednio szerokie, dostosowane do zwierzęcia przejścia przyspieszają wchodzenie i zajmowanie poszczególnych stanowisk udojowych po obu stronach hali. Tym samym można natychmiast przystąpić do czynności związanych z dojem.
Wymiana grupy
Bramki wejściowe i wyjściowe dają się w łatwy sposób otwierać i ryglować. Wystarczy jeden ruch ręki, aby podnieść lub opuścić rygiel. Zapewnia to bezpieczeństwo i wygodę przy pracy. Zalety
|
Hala udojowa AutoTandem
Zaprojektowana tak, by zapewnić większy komfort zwierzętom i większą wygodę dojarzowi. Spełnienie tych wymogów gwarantuje szybszy i doskonalszy dój przy zachowaniu wysokiej jakości produkcji. Nie ma potrzeby czekania na krowy wolno dojące się. Wymiana zwierząt w pojedynczych boksach jest sterowana przez fotokomórkę. Hala udojowa AutoTandem eliminuje przepychanie, tłoczenie i obskakiwanie się zwierząt. Dzięki temu dój przebiega znacznie bardziej komfortowo, co przekłada się na lepsze samopoczucie bydła oraz mniejsze nakłady pracy dla ludzi.
Elastyczność
Ponieważ bez uszczerbku dla techniki udoju można elastycznie kształtować ustawienie stanowisk udojowych do wielkości i układu budynku. Możliwa jest też rozbudowa o kolejne moduły – w ramach powiększania się stada. Ekonomia
Ponieważ szeroka gama sterowników doju każdemu pozwoli dokonać ekonomicznego wyboru. Od najprostszych pulsatorów, poprzez automatyczne prowadzące stymulację, wykrywanie końca doju, dodajanie i zdejmowanie, aż po najnowsze generacje sterowników DeMax, DemaTron i Metatron realizujących funkcję pomiaru mleka, komórek somatycznych i współpracę z programem zarządzania stadem (zbieranie i analizowanie danych na temat mleczności, zdrowia, żywienia i reprodukcji). |
Zalety:
|
Karuzele udojowe AutoRotor PerFormer Plus
Elastyczna kompozycja pozwana na dostosowanie wyposażenia i stopnia automatyzacji do Państwa indywidualnych potrzeb. Jednocześnie krowy rozkoszują się komfortem obszernych stanowisk udojowych typu „bok w bok”.
Indywidualne możliwości:
|
Bezstresowy ruch dla wolno i długo dojących krów
System ten (opcjonalnie) oferuje każdej krowie bramkę zamykającą; w sytuacji gdy krowa zrzuci aparat udojowy lub gdy jeszcze się doi, system-bramka zamykającą bez zatrzymywania karuzeli przyblokuję krowę do drugiej rundy obrotu. Alternatywą dla bramki zamykającej jest sprawdzony system SpeedControl, który zmniejsza prędkość obrotu do momentu zakończenia doju krowy. Pewność o każdej porze
Od sprzęgła obrotowego, poprzez odporny mechanizm jazdy aż po niewymagających serwisu napędów elektrycznych. System AutoRotor PerFormer Plus bazuje na wieloletnich doświadczeniach zdobytych podczas instalacji dojarni karuzelowych na całym świecie. |
Robot udojowy Monobox
Robot udojowy Monobox pracuje samodzielnie przez całą dobę. Wszystkie procesy, czyli zakładanie kubków, stymulacja, mycie, suszenie, przedzdajanie, dój i dipping są realizowane w systemie ćwiartkowym, szybko i w jednym kroku roboczym. Konsekwentna rutyna, bezpieczeństwo, maksymalna higiena to klucz do najwyższej jakości mleka.
Lekki, zawieszany aparat udojowy podczas dojenia z łatwością podąża za naturalnymi ruchami krowy. Czujnik monitorują mleko z każdej ćwiartki, dokonując pomiaru przewodności, koloru, temperatury, przekierowując tylko mleko najwyższej jakości.
Monobox utrzymuje aparat udojowy w ciągłej czystości i po ściągnięciu aparatu dezynfekuje go w uchwycie aparatu udojowego. Uchwyt myjący myje kubki udojowe od zewnątrz i dezynfekuje je od środka przy pomocy roztworu kwasu nadoctowego i sprężonego powietrza. W ten sposób „zapalenia krzyżowe” zostają całkowicie wykluczone.
Lekki, zawieszany aparat udojowy podczas dojenia z łatwością podąża za naturalnymi ruchami krowy. Czujnik monitorują mleko z każdej ćwiartki, dokonując pomiaru przewodności, koloru, temperatury, przekierowując tylko mleko najwyższej jakości.
Monobox utrzymuje aparat udojowy w ciągłej czystości i po ściągnięciu aparatu dezynfekuje go w uchwycie aparatu udojowego. Uchwyt myjący myje kubki udojowe od zewnątrz i dezynfekuje je od środka przy pomocy roztworu kwasu nadoctowego i sprężonego powietrza. W ten sposób „zapalenia krzyżowe” zostają całkowicie wykluczone.
Swobodne wejście i wyście
Dzięki dużemu obszarowi wejściowemu zwierzęta bardzo szybko znajdują optymalną pozycję do zakładania kubków udojowych. W momencie, gdy szeroko otwarta bramka się zamknie, boks udojowy automatycznie dopasowuje się do wielkości zwierzęcia i optymalnie ustawia pozycje koryta paszowego. W zależności od organizacji obory możliwe jest wyjście krowy na wprost lub boczne. Zakładanie kubków udojowych w kilka sekund
Kamera na aparacie udojowym rejestruje i zapamiętuje wizualnie i przestrzennie pozycję strzyków. Na podstawie tych danych robot wybiera idealną pozycję do zakładanie kubków udojowych i precyzyjnie umieszcza kubki pod strzykami. To rozwiązanie gwarantuję błyskawiczne i bardzo precyzyjne założenie kubków udojowych. |
Najważniejsze elementy zawsze na oku
Pełny widok na krowę i bezproblemowy dostęp do wymion gwarantuje możliwość wygodnej, ręcznej ingerencji w proces udojowy w dowolnym momencie. Dzięki temu zarządzanie „krowami specjalnych potrzeb” jest teraz wygodniejsze niż kiedykolwiek. |
Komfortowy sposób zarządzania stadem
Innowacyjne funkcje Monobax pozwalają na ułożenie i organizację codziennych czynności związanych z zarządzaniem stadem dotychczas nietypowy sposób: już kilka kliknięć na ekranie dotykowym wystarczy, aby otrzymać najważniejsze, aktualne dane na temat zdrowia zwierząt. |
Perfekcyjna integracja z oborą
Monobox idealnie dopasowuje się do każdego indywidualnego rozwiązania. Ponadto kompaktowa, otwarta konstrukcja zapewnia najwyższy komfort dla krów. W spokojnej, bezstresowej atmosferze krowy bardzo szybko odnajdują się w rytmie żywienia, leżenia i udoju. A w połączeniu z systemem bramek selekcyjnych możemy dodatkowo zorganizować pracę w strefie opieki nad zwierzętami. |
Schładzalnik do mleka TCool
TCool łączy najbardziej nowoczesną technologię schładzania mleka, higienę i długowieczną niezawodność w jeden zwarty, łatwy w użyciu schładzalnik. Przemyślana konstrukcja zapewnia doskonałe parametry pracy i trwałość. To nowoczesny schładzalnik do mleka występujący w wielu wariantach pojemnościowych – dla perfekcyjnego dopasowania do potrzeb gospodarstwa. Najnowocześniejsze podzespoły zapewniają inteligentne schładzanie, co przekłada się na wysoką jakość produktu oraz wygodę obsługi i ekonomiczną eksploatację.
Skuteczne i wydajne chłodzenie
Innowacyjna konstrukcja parowników S.T.I. (Integrated Semi Tubular – zintegrowany system półrurowy) oraz S.T.I.L. charakteryzuje się wysokim współczynnikiem wymiany ciepła przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii, co znacznie zmniejsza koszty eksploatacyjne. Nie dopuszczają one do zamarznięcia najmniejszej nawet ilości mleka. Gwarantuje to wysoką jakość każdej partii wyrobu. Większy wybór
Duża różnorodność zbiorników o pojemności od 1 010 do 33 500 litrów. Bardzo efektowne mycie
Dynamiczny system napełniania wodą A.E.D. zapewnia właściwe mycie schładzalnika do mleka i wszystkich jego komponentów. Obrotowa głowica natryskowa mycia głównego pracuje niezależnie od mieszadła mleka, dzięki czemu dokładnie myje łopatkę mieszadła i nie dopuszcza do uszkodzenia silnika mieszadła. Dokładnie dozujące pompy precyzyjnie mierzą ilości aplikowanych środków do mycia – kwaśnych i zasadowych. |
Najdokładniejszy pomiar
Opatentowana technologia elektronicznej listwy pomiarowej zapewnia niezwykle dokładny pomiar ilości mleka. Cyfrowy wyświetlacz pozwala na bardzo dokładny i wygodny odczyt (opcja).
Opatentowana technologia elektronicznej listwy pomiarowej zapewnia niezwykle dokładny pomiar ilości mleka. Cyfrowy wyświetlacz pozwala na bardzo dokładny i wygodny odczyt (opcja).
Mądre oszczędzanie
Odzysk energii cieplnej oddanej przez mleko do ponownego jej wykorzystania oznacza niezwykle energooszczędną eksploatację. Mniejsze zużycie energii to niższe koszty dla gospodarstwa, co przekłada się na wyższy zysk z produkcji.
Odzysk energii cieplnej oddanej przez mleko do ponownego jej wykorzystania oznacza niezwykle energooszczędną eksploatację. Mniejsze zużycie energii to niższe koszty dla gospodarstwa, co przekłada się na wyższy zysk z produkcji.
System żywienia DairyFeed CZa pomocą DairyPlan C21 i automatycznych stacji żywieniowych DairyFeed C-8000 można skarmić pasze treściwe zgodnie z nowoczesnymi zasadami fizjologii żywienia. Stacja żywieniowa rozpoznaje krowę po responderze umieszczonym na szyi lub na uchu, bądź za pomocą rescountera umieszczonego na nodze i informuje DairyPlan C21 o podaniu zwierzęciu wymaganej normatywnej ilości paszy.
|
Automatyczna Stacja Żywieniowa DairyFeed C-8000
Może zadawać nawet cztery rodzaje pasz. Wszystkie stacje są wyposażone w koryta wykonane z wysokogatunkowej stali Niro. Dozownik objętościowe w każdym boksie paszowym odmierzają dokładnie prawidłowe ilości pasz. Nie ma znaczenia, czy porcja jest duża czy mała, czy mieszanka jest w formie peletyzowanej czy sypkiej.
Może zadawać nawet cztery rodzaje pasz. Wszystkie stacje są wyposażone w koryta wykonane z wysokogatunkowej stali Niro. Dozownik objętościowe w każdym boksie paszowym odmierzają dokładnie prawidłowe ilości pasz. Nie ma znaczenia, czy porcja jest duża czy mała, czy mieszanka jest w formie peletyzowanej czy sypkiej.
Dairy Plan C21
Za jego pomocą precyzyjne i kompetentnie ustala się strategię żywieniowe. Dzienne dawki pokarmowe są automatycznie obliczane na podstawie wydajności mleka, fazy laktacji i wskaźnika kondycji ciała BCS (Body Condition Score) lub masy ciała.
Za jego pomocą precyzyjne i kompetentnie ustala się strategię żywieniowe. Dzienne dawki pokarmowe są automatycznie obliczane na podstawie wydajności mleka, fazy laktacji i wskaźnika kondycji ciała BCS (Body Condition Score) lub masy ciała.
Żadnych szans na podbieranie paszy
Długie, osłonięte boksy paszowe stacji żywieniowych uniemożliwiają innym zwierzętom podbieranie paszy i przeszkadzanie w jedzeniu oraz zabezpieczają krowę będącą w rui przed przypadkowymi urazami.
Długie, osłonięte boksy paszowe stacji żywieniowych uniemożliwiają innym zwierzętom podbieranie paszy i przeszkadzanie w jedzeniu oraz zabezpieczają krowę będącą w rui przed przypadkowymi urazami.
System żywienia Mix Feeder
To całkowicie automatyczny system paszowy, który przez całą dobę będzie niezawodnie wyręczał Cię w doborze i wydzielaniu paszy.
Recepty dla zadowolonych zwierząt
Bez względu, czy chodzi o krowy mleczne, jałówki czy krowy zasuszone – sterowany komputerem Mix Feeder przesuwa się do zasobników składników paszowych i z dokładnie zważonych części paszy przygotowuje odpowiednie mieszanki paszowe. Po wymieszaniu rozdziela paszę w zaprogramowanych wcześniej strefach stołu paszowego.
Bez względu, czy chodzi o krowy mleczne, jałówki czy krowy zasuszone – sterowany komputerem Mix Feeder przesuwa się do zasobników składników paszowych i z dokładnie zważonych części paszy przygotowuje odpowiednie mieszanki paszowe. Po wymieszaniu rozdziela paszę w zaprogramowanych wcześniej strefach stołu paszowego.
Zwierzęta najchętniej by go schrupały
Ciche ważenie, mieszanie i wykładanie paszy wpływa pozytywnie na relaksujący klimat w oborze, bez stresu i gorączkowego pośpiechu. Mix Feeder można wysyłać do dozowania paszy tak często, jak jest to potrzebne. Zawsze świeża pasza na stole
Ciągłe przygotowywanie świeżych mieszanek z poszczególnych składników pozwala na uniknięcie procesów fermentacyjnych podczas magazynowania paszy. Jednocześnie takie rozwiązanie gwarantuje, że Twoje zwierzęta przez całą dobę otrzymują najważniejsze substancje odżywcze. |
Mix Feeder system „do ugryzienia”
- Zasilany akumulatorem, poruszający się na szynie i sterowany komputerem pojazd paszowy;
- 4 wydajne energetycznie modele, dopasowane do potrzeb i wielkości obory;
- oszczędzająca miejsce integracja lub rozbudowa istniejących systemów, dla kojców ze stołami paszowymi >2m;
- czysta, świeża pasza, zdrowe i wydajne zwierzęta;
- efektywne i kompleksowe rozwiązanie dla gospodarstw ukierunkowanych na przyszłościowy rozwój;
- inteligentny i oszczędzający czas system.
Robot do podgarniania paszy FRone
To połączenie sprawdzonej technologii z maksymalną precyzją i niezawodnością. FRone podgarnia paszę pod drabinę paszową zgodnie z zaprogramowanym czasem i trasą przejazdu. W ten sposób wszystkie krowy, przez całą dobę, mają dostęp do paszy najwyższej jakości. Regularne podgarnianie paszy zapewnia również jej optymalne wykorzystanie przez zwierzęta. Efekt: obniżenie kosztów.
Proste programowanie
Przyjazny w obsłudze pilot umożliwia proste i łatwe programowanie tras przejazdu w 24-godzinnym cyklu, który jest optymalnie dopasowany do indywidualnych potrzeb stada. Szybkie ładowanie
FRone ładuje się samodzielnie: po każdej trasie robot ustawia się w stacji ładującej zamontowanej w oborze i automatycznie ładuje akumulatory do momenty rozpoczęcia następnej, zaprogramowanej trasy. |
Wozy paszowe BVLSzeroki wybór produktów może sprostać wszystkim wymaganiom z dziedziny technologii żywienia. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na ładowanie zewnętrzne lub samozaładunek, w ofercie posiadamy odpowiednie produkty.
Szybkie i równomierne rozdzielanie
Zapewnia optymalny system EDS (Exact Dosing System – system dokładnego dozowania). Poprzez asymetrycznie ustawione otwory wysypowe, zadawana pasza jest luźno rozrzucona po bokach w najszerszym miejscu wozu, dzięki czemu nie jest przez niego przejeżdżana. Dzięki prawym i lewym otworom wysypowym, pasza może być zadawana jednocześnie z dwóch stron. Umożliwia to szybkie i bardzo precyzyjne rozdzielenie. Wysokie wykorzystanie objętości
Zawsze optymalnie dopasowany do kształtu zbiornika, stożkowy i wąski ślimak gwarantuje maksymalne wykorzystanie pojemności wozu paszowego, jak również wyjątkowo łatwy i delikatny dla struktury proces mieszania. Całe okrągłe i prostokątne bele będą bez problemu rozdrobnione. Dla różnych typów pasz, silny ślimak mieszający może być każdorazowo optymalnie ustawiony dzięki regulacji noży. Wytrzymały i stabilny
Podwójna konstrukcja rurowa z grubościennej rury 4mm z na stałe przyspawanymi mostkami łączącymi (12mm), jako połączenie między wewnętrzną a zewnętrzną rurą, zapewnia nad wyraz stabilne wykończenie zbiornika i zapobiega wysypywaniu paszy. W ofercie:
|
Systemy zarządzania stadem DairyManagementSystem 21
Coraz większego znaczenia nabierają: gromadzeni danych, monitorowanie danych, tworzenie kopi zapasowych danych i sterowanie, jak również interaktywna wymiana danych. System DairyManagementSystem 21 z GEA Farm Technologies pompga być zawsze w awangardzie, teraz i w przyszłości. Dzięki elektronicznemu rozpoznawaniu zwierząt, system DairyManagementSystem 21 wraz z programem DairyPlan C21 pozwalają na automatyczny zapis danych reprodukcyjnych. Szczegóły dotyczące ilości mleka, przewodności, ilości pasz, ciężaru i pomiaru aktywności dostarczają ważnych informacji umożliwiających optymalne zarządzanie stadem.
Pomoc w podejmowaniu decyzji
DairyPlan C21 zapewnia nie tylko podstawę do podejmowania decyzji ale również umożliwia szczegółową kontrolę realizacji podjętych decyzji. System DairyManagementSystem 21 z DairyPlan C21 wpływają na sukces w produkcji mleka poprzez:
|
Zarządzanie produkcją mleka
Bezproblemowa integracja z Metatronem 21 i programem DairyPlan C21 atwiera zupełnie nowe możliwości, aby zoptymalizować procesy robocze bezpośrednio na stanowisku udojowym. Metatron 21 opiera się na zestawie indywidualnych danych udostępnionych przez DairyPlan C21. Wszystkie niezbędne informację, takie jak ilość udojów, przepływ mleka i przewodność są rejestrowane w DairyPlan C21 i podlegają dalszej analizie. Takie informację w postaci graficznej są błyskawiczne udostępnianie w dowolnej chwili po wywołaniu ich na terminalu Metatronu P21. |
Zarządzanie halą udojową
Czy udoje trwają za długo? Czy praca jest dobrze zorganizowana? Przegląd tego daje DPEvent. Prezentacja „Wskaźnik wydajności mlecznej” przedstawia tabelaryczny przegląd efektywności prac udojowych. Przebieg pracy jest analizowany, oceniany i przedstawiany w postaci wskaźników. Dla istotnych wskaźników można wstawić wartości graniczne. Na przykład ilość udojów w ciągu godziny lub całkowity czas udoju. Rozbieżności lub silne odchylenia są zaznaczane żółtym bądź czerwonym podświetleniem. |
Monitoring urządzeń
Prezentacja graficzna przedstawia kartę rejestracyjną wszystkich danych dotyczących zbiornika mleka pochodzących z DMS 21 DPNet: szybka i łatwa identyfikacja danych. Temperatura mleka (na niebiesko) i stan napełnienia (na czarno) są podawane w postaci wykresu krzywoliniowego. |
Pełna dokumentacja weterynaryjna
DPVet w połączeniu z DairyPlan C21 prowadzą księgę środków farmakologicznych zgodnie z ISO9002. Ta rozległa automatyzacja kontroli stanu zdrowia i leczenia pomaga w zmniejszeniu nakładów pracy i bezpiecznym utrzymaniu stada. |
Analiza wydajności stada
Na podstawie danych z poprzednich miesięcy i lat,traktowanych jako punkt odniesienia, można określić realistyczne cele na przyszłość, a osiągnięty sukces z nimi porównać. Czy to statystyka produkcji mleka, czy prosta analiza wydajności lub specjalne analizy „Reprodukcja” i „Zdrowie” - DairyPlan C21 nigdy nie zawodzi. |
System pomiaru aktywności CowScout S
Wskazuje niezawodnie, kiedy jest najlepszy moment na inseminację. Komfortowe funkcje alarmowe nie pozwalają na przeoczeni komunikatów o aktywności. Jeżeli dąży się do zmniejszenia kosztów rozrodu, jednocześnie optymalizuje się sukces w produkcji mleka i hodowli. CowScout S pozwala na reakcję w czasie rzeczywistym!
Responder CowScout S jest aktywny dzień i noc, 24h na dobę. Czujnik rozpoznaje zawsze ruch zwierzęcia i za pomocą anteny przekazuje do procesora informację o zmierzonej aktywności w krótkich, regularnych odstępach czasu. Procesor analizuje i zapisuje dane ze wszystkich responderów i natychmiast pokazuje wysoką aktywność indywidualną każdego zwierzęcia.
Responder CowScout S jest aktywny dzień i noc, 24h na dobę. Czujnik rozpoznaje zawsze ruch zwierzęcia i za pomocą anteny przekazuje do procesora informację o zmierzonej aktywności w krótkich, regularnych odstępach czasu. Procesor analizuje i zapisuje dane ze wszystkich responderów i natychmiast pokazuje wysoką aktywność indywidualną każdego zwierzęcia.
Zalety:
|
Automat do pojenia DairyFeed J
Można zaprogramować w zależności od potrzeb: dla bydła typu mlecznego, mięsnego i kombinowanego. Każdy cielak otrzymuje to, co potrzebuje do zdrowego rozwoju. Systemy pojenia GEA Farm Technologies nadzorują przyzwyczajenia żywieniowe i pitne zwierząt, zapisują istotne dane i natychmiast zgłaszają każde odchylenie od normy.
W momencie, gdy cielę wejdzie do boksu do odpajania i zażąda pójła nastąpi szybki, higieniczne i sprawne przygotowanie pójła.
W momencie, gdy cielę wejdzie do boksu do odpajania i zażąda pójła nastąpi szybki, higieniczne i sprawne przygotowanie pójła.
Zalety:
|
Czochradła
Automatycznie sterowane szczotki GEA zostały zaprojektowane w taki sposób by była maksymalnie przyjazne dla zwierząt przy jednoczesnym zachowaniu jak największej trwałości. Ich częsta eksploatacja przez zwierzęta jest gwarancją dobrego krążenia krwi w warstwach tkanek oraz oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń, co znacząco wpływa na ilość uwalnianego przez zwierzęta ciepła do otoczenia.
W ofercie:
- GEA E-Brush:
- zwarta konstrukcja wahadła;
- zabudowany napęd w sprawdzonej konstrukcji;
- szczeciny wykonane z odpornego na ścieranie poliamidu;
- podwójnie komfortowa dzięki zastosowaniu szczeciny o różnej długości;
- automatyczna zmiana kierunki obrotu.
- GEA M-Brush:
- skośna szczotka w kompaktowej obudowie;
- szczeciny wykonane z odpornego na ścieranie poliamidu;
- podwójnie komfortowa dzięki zastosowaniu szczeciny o różnej długości;
- przy każdym włączeniu automatyczna zmiana kierunki.
- GEA L-Brush:
- trwały, energooszczędny i bezobsługowy system napędowy;
- idealna adaptacja do wielkości krowy (25cm ruchu pionowego);
- odporne na skręcanie nylonowe włókna czyszczące;
- przystosowane do jednoczesnego czochranie pleców i boku zwierząt;
- możliwość przystosowania do pracy na zewnątrz.
Wanny do kąpieli raciczaprojektowane zostały w taki sposób, aby środki dezynfekujące miały jak najlepszy efekt.
W OFERCIE:
|
LegowiskaLegowiska w nowoczesnej oborze wyróżniamy kilka typów legowisk, podzielonych ze względu na rodzaj podłoża, zastosowanego bezpośrednio na legowisku, ze względu na sposób montażu wygrodzeń legowiskowych oraz ze względu na wielkość samych zwierząt. Tworząc legowisko, próbujemy stworzyć krowom najwyższy komfort leżenia, wstawania i układania się w nim.
Powiedzcie nam, na czym chcecie utrzymywać swoje krowy, my doradzimy wam jak stworzyć odpowiednie legowiska. Zaufajcie nam. Na podstawie obserwacji stworzyliśmy legowisko z wygrodzeniami o nazwie 2-D Optima. 2D dlatego, że krowa ma swobodę ruchu w dwóch osiach, wzdłużnej i poprzecznej a Optima, że porusza się w nich optymalnie — zgodnie z naturą. |
Wygrody
|
Materace legowiskoweSystemy materacy GEA zapewniają krowie maksymalne poczucie bezpieczeństwa podczas kładzenia się i wstawania dzięki specjalnemu systemowi antypoślizgowemu, który jednocześnie skutecznie odprowadza ciecz w kierunku ganka gnojowego. Dodatkowo systemy charakteryzują się niespotykaną trwałością, pozwalającą na lata intensywnego użytkowania.
|
Zgarniacze
Liniowe zgarniacze do obór wolnostanowiskowych
Zgarniacz 16° z wymiennymi ruchomymi listwami do montażu w korytarzu gnojowym o podłożu gumowym lub betonowym. Dostępne również z prowadnicą do rowka. Listwy zaczynają czyścić korytarz gnojowy od samego początku, nie zabierając przy tym z legowisk materiału ściółkowego.
Zgarniacze w kształci litery V ze stalowymi łopatkami o przedłużonej trwałości w celu montażu w korytarzach wyściełanych matą gumową dodatkowo zaopatrzone są w rowki nylonowe lub zaokrąglone krawędzie. Widoczna listwa prowadnica do rowka.
Panel sterujący z automatycznym wykrywaniem przeszkód.
Zgarniacz 16° z wymiennymi ruchomymi listwami do montażu w korytarzu gnojowym o podłożu gumowym lub betonowym. Dostępne również z prowadnicą do rowka. Listwy zaczynają czyścić korytarz gnojowy od samego początku, nie zabierając przy tym z legowisk materiału ściółkowego.
Zgarniacze w kształci litery V ze stalowymi łopatkami o przedłużonej trwałości w celu montażu w korytarzach wyściełanych matą gumową dodatkowo zaopatrzone są w rowki nylonowe lub zaokrąglone krawędzie. Widoczna listwa prowadnica do rowka.
Panel sterujący z automatycznym wykrywaniem przeszkód.
Łańcuchowe do obór wolnostanowiskowych
Przeznaczone dla korytarzy gnojowych o podłożu betonowym lub gumowym, z rowkiem lub bez rowka na łańcuch.
W ofercie trzy podstawowe modele: zgarniacz 16°, zgarniacz prosty lub zgarniacz w kształcie litery V. Wszystkie modele dostępne dla 22-milimetrowego łańcucha lub łańcucha przegubowego. Panel sterujący z automatycznym wykrywaniem przeszkód.
Przeznaczone dla korytarzy gnojowych o podłożu betonowym lub gumowym, z rowkiem lub bez rowka na łańcuch.
W ofercie trzy podstawowe modele: zgarniacz 16°, zgarniacz prosty lub zgarniacz w kształcie litery V. Wszystkie modele dostępne dla 22-milimetrowego łańcucha lub łańcucha przegubowego. Panel sterujący z automatycznym wykrywaniem przeszkód.
Hydrauliczne do obór wolnostanowiskowych
System doskonale dostosowany do czyszczenia jednego korytarza lub wielu korytarzy różnej długości za pomocą jednej jednostki napędowej. Posiada wymienne stalowe listwy zgarniające. Szerokość zgarniacza łatwo dostosowuje się do wymiarów korytarza. Zgarniacze można stosować do korytarzy z matą gumową lub betonowych. Opuszczone ruchome listwy zaczynają czyścić korytarz gnojowy przy ruchu do przodu, podniesione podczas ruchu powrotnego nie ściągają materiału czyszczonego z powrotem. Ceownik może być zamontowany na podłodze lub w rowku. Napęd hydrauliczny może być wyposażony w silnik o mocy 3 lub 5 KM. Do wyboru różne rodzaje pomp by uzyskać optymalną prędkość czyszczenia każdej obory. Uniwersalny panel sterowania do kierowania samym hydraulicznym zgarniaczem lub całym systemem usuwania gnojowicy. |
Oczyszczarka liniowa do kanału poprzecznego
Oczyszczarka zbudowana jest z materiałów o wysokiej wytrzymałości, przystosowanych
do oczyszczania korytarzy gnojowych. Gnojowica transportowana jest zgarniaczem pojemnikowym do leja pompy podziemnej lub do zbiornika gnojowego. Zgarniacz porusza się za pomocą napędu 1050mm lub 1250mm. System może być sterowany za pomocą standardowego panelu kontrolującego lub panelu z automatycznym wykrywaczem przeszkód.
Oczyszczarka zbudowana jest z materiałów o wysokiej wytrzymałości, przystosowanych
do oczyszczania korytarzy gnojowych. Gnojowica transportowana jest zgarniaczem pojemnikowym do leja pompy podziemnej lub do zbiornika gnojowego. Zgarniacz porusza się za pomocą napędu 1050mm lub 1250mm. System może być sterowany za pomocą standardowego panelu kontrolującego lub panelu z automatycznym wykrywaczem przeszkód.
SRone robot do czyszczenia posadzek rusztowych
Pełna sukcesów produkcja mleka ma swój początek wraz z utrzymaną na wysokim poziomie higieną w oborze. Im wyższy poziom higieny tym niższy poziom infekcji. SRon dzięki swojej regularnej pracy zapobiega: infekcjom, mastitis, poprawia zdrowotność racic. Usunięcie zarazków, resztek mleka, zalegającego obornika z powierzchni ruszt od samej góry: robot czyści posadzkę tak często jak będziecie chcieli i tak często jak to potrzebne.
SRon porusza się bez hałasu pomiędzy zwierzętami i nie niepokoi ich. Niski i kompaktowy przemieszcza się pod bramkami i wykonuję swoja pracę bez nadzoru. Wyposażony jest w przyjazne dla zwierząt zabezpieczenie, który wykrywając nietypowe obciążenie podczas jazdy do przodu uruchamia manewr wymijania. Robot SRone samodzielnie zarządza energią. Porusza się wzdłuż stałych krawędzi, dokładnie usuwając odchody ze wszystkich szczelin i kątów. |
PompyPompy do transportu gnojowicy ze studzienek zbiorczych do zbiorników zewnętrznych lub napełniania beczkowozów, jak również do płukania kanałów poprzecznych. Więcej informacji w katalogu od strony 34.
|
Higiena i akcesoria
Doradca Farm Services chętnie obsłuży Cię w gospodarstwie zapewniając:
Bezpłatną dostawę produktów eksploatacyjnych do gospodarstwa Podczas regularnych wizyt nasi doradcy Farm Services w Twoim gospodarstwie zadbają o bezpieczne zapasy produktów eksploatacyjnych oraz dokonają szybkiego, wizualnego przeglądu instalacji udojowej. Nie musisz się obawiać, że nagle zabraknie Ci produktu. Współpracując z Doradcą oszczędzasz czas i pieniądze. Doradztwo serwisowe i produktowe
Korzystając z usług Doradców Farm Services otrzymasz fachową opiekę serwisową i wysokiej jakości produkty. Specjalista chętnie doradzi, jaki plan serwisowy dobrać do urządzenia, aby zagwarantować bezpieczny i komfortowy dój krów. Doradca przeprowadzi również konsultację, jak należy używać produktów, aby efektywnie produkować najwyższej jakości mleko. |
Przyjazną i miłą obsługę
GEA Farm Technologies posiada wiedzę na temat doju i wszystkiego co z tym związane.
Dla Klientów wiedza Daradców Farm Services, jak również ich kompetencje, są dostępne bez żadnych ograniczeń.
GEA Farm Technologies posiada wiedzę na temat doju i wszystkiego co z tym związane.
Dla Klientów wiedza Daradców Farm Services, jak również ich kompetencje, są dostępne bez żadnych ograniczeń.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe AGRO-MILK
Jarosław Pałatyński Plecka Dąbrowa 96, 99-311 Bedlno NIP 7752448095 e-mail: [email protected] |
Kontakt telefoniczny:
Jarek - tel. 697-170-483
|