Odpowiedni dobór dojarek jest istotnym elementem prawidłowego funkcjonowania każdego gospodarstwa mleczarskiego, dzięki któremu może się ono sprawnie rozwijać. Poprawnie działające dojarki to gwarancja jakości produkowanego mleka oraz dbałości o stan wymienia krów. Średnio każda dojarka wykorzystywana jest minimum kilka razy na dobę, co czyni z niej sprzęt wysoce eksploatowany. Dlatego warto na bieżąco sprawdzać stan techniczny sprzętu udojowego, aby uniknąć kłopotów z przytrafiającymi się awariami dojarek, które niosą za sobą przestój w udoju i narażają przedsiębiorstwa na znaczne straty.
0 Komentarze
Schładzalniki do mleka są niezwykle ważnym elementem każdego gospodarstwa mlecznego. Naczynia tego typu służą do przechowywania oraz schładzania mleka. Wstępna obróbka mleka wymaga, aby maksymalnie w ciągu dwóch godzin od zakończenia udoju mleko było schłodzone do temperatury 6-8°C. Później, aż do odbioru go z gospodarstwa przez producenta, musi być przechowywane w temperaturze 4-6°C. Nowoczesne schładzalniki do mleka są niezawodne. Wykorzystują nowoczesne technologie i zapewniają najwyższą higienę.
Dojarka to urządzenie znacznie ułatwiające pracę w gospodarstwie mlecznym. Umożliwia mechaniczne dojenie krów, dzięki czemu można w ciągu zaledwie jednej godziny wydoić około siedmiu zwierząt. Nowoczesne gospodarstwa powinny zaopatrzyć się w takie dojarki, ponieważ pomagają zwiększyć produkcję wyrobów mleczarskich, a także zapewniają bezstresowe dojenie krów oraz dbają o ich higienę. Współczesna technologia zapewnia mniej stresogenne dojenie tymi urządzeniami niż gdybyśmy mieli wykonywać to manualnie. Ewentualne naprawy nie są problemem, bo w każdej chwili można dokupić potrzebne części do dojarek, a producenci najczęściej gwarantują także ich serwis. Jednak najrozsądniej jest prawidłowo dbać o swoją dojarkę tak, aby naprawy nie były jak najdłużej potrzebne, a urządzenie działało bez zarzutu, zapewniając rolnikowi i jego zwierzętom bezawaryjną, szybką i przyjemną pracę.
Gospodarstwa mleczarskie, które się rozwijają muszą powiększyć swoje stada krów. Wiąże się to najczęściej ze zmianą całego systemu utrzymania zwierząt oraz zmianą systemu udoju. Jaki system udoju będzie najlepszy dla danego gospodarstwa? To pytanie przed którym stają właściciele stad. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na halę udojową. Taką halę łatwo dopasować do wielkości naszego stada. W skład obszaru dojenia wchodzi hala udojowa z dojarnią, poczekalnia, korytarz powrotny i pomieszczenia do schładzania oraz przechowywania mleka. W tym wpisie znajdziecie krótką charakterystykę różnych rodzajów hal udojowych lidera na rynku - firmy Westfalia.
Gospodarstwo mleczne musi zapewnić komfortowe warunki swojemu stadu. Niezależnie od jego wielkości powinno się w nim znajdować kilka nowoczesnych rozwiązań, które umożliwią jego sprawne funkcjonowanie.
Dojarki przewodowe to aparaty udojowe, które służą do szybkiego i efektywnego dojenia krów w gospodarstwie mlecznym z oborą uwięziową. Charakteryzują się dużą szybkością, bo przez godzinę mogą wydoić nawet 7 zwierząt.
|
|
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe AGRO-MILK
Jarosław Pałatyński Plecka Dąbrowa 96, 99-311 Bedlno NIP 7752448095 e-mail: [email protected] |
Kontakt telefoniczny:
Jarek - tel. 697-170-483
|